Zahájení ověřovacího provozu s cestujícími E-busu SOR/Cegelec EBN 11 v Praze.

Dne 1. září 2015 Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP)uvedl do provozu s cestujícími elektrobus SOR EBN 11, který je součástí ročního ověřovacího provozu. Na projektu se podílely SOR Libchavy s.r.o. – výrobce a dodavatel karoserie a Cegelec a.s. – dodavatel elektrického pohonu a nabíjecí stanice.

Zahájení provozu byli přítomní náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu pan Petr Dolínek, generální ředitel DPP Jaroslav Duriš, generální ředitel SOR Libchavy s.r.o. ing. Jaroslav Trnka a statutární ředitel Cegelec a.s. ing. Zdeněk Kočárek.

Data získaná z ročního provozu elektrobusu poslouží m.j. mezinárodním projektům, které se zabývají analýzou využití elektromobility ve veřejné dopravě.

Pro zajištění potřebného denního dojezdu je elektrobus nabíjen jednak v noci v depu ale i během provozních přestávek v obratišti Želivského prostřednictvím dvoupólového pantografového sběrače na střeše vozidla z krátkého úseku speciálně vybudované trolejbusové tratě napájené z nabíječky – stacionárního galvanického oddělovacího zařízení DOBUDKY napojené na přilehlý úsek tramvajové tratě. Výrobcem a dodavatelem Dobudky je Cegelec a.s.

Tento ověřovací provoz elektrobusu SOR EBN 11 v DPP je pokračováním již realizovaných podobných ověřovacích akcí ostatních výrobců elektrobusů, ale v tomto případě se jedná o první aplikaci nabíjecího procesu prostřednictvím pantografového sběrače.