Profil společnosti

 

Cegelec a.s. je dnes významným hráčem na trhu dodavatelů řešení pro městskou hromadnou dopravu a tradičním partnerem pro dodávky trakčních zařízení a příslušenství pro tramvaje, trolejbusy a vozy metra.

Historie a zkušenosti společnosti se datují od roku 1992, kdy Cegelec Corporate/Francie získala akcie ČKD Polovodiče, a.s., divize elektrických pohonů a automatizace. Vznikla tak akciová společnost Cegelec se sídlem v Praze, která se profilovala do současné pozice specialisty na projekci, výrobu, dodávky, realizaci a servis elektrických pohonů pro vozidla MHD s referencemi z 21 zemí a 68 měst Evropy.

Cegelec a.s. pokračuje ve výrobkovém programu, který byl převzat z ČKD Praha, a soustřeďuje se na vlastní vývojové a projekční aktivity.

K naplnění svých strategických cílů spolupracuje Cegelec a.s. jak s dopravními podniky, tak i s výrobci vozidel. Mezi nejvýznamnější patří Dopravní podniky Praha, Ostrava, Liberec, Brno, Plzeň, Olomouc, Chomutov a další. Více než polovina produkce je určena na export do Německa, Rakouska, Švédska, Polska, Francie, na Slovensko, Ukrajinu, do Pobaltí, Ruska, Maďarska, Itálie, Švýcarska, Holandska, Belgie, bývalých států Jugoslávie a dalších.

Společnost Cegelec a.s. obdržela certifikaci systému managementu kvality ČSN EN ISO 9001, systém enviromentálního managementu ČSN EN ISO 14001 a systém managementu bezpčnosti a ochrany zdraví při práci ČSN OHSAS 18001.

Od roku 2012 je Cegelec a.s. dceřinou společností francouzské VINCI Energies, divize Power & Mobility.